Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Březen 2008

Jak mě málem trefilo...

... kdo by to byl řekl, jak se nevinná rutinní vycházka může zvrtnout. Že se nám v houší se tam ztrátí jeden pes ze tří, na to už jsme si zvykly. Pískám "Ke mně!" a čekáme, odkud se ti lumpíci přivalí. Sem tam nás ignorují, ale do pár minut jsou zpět s nejšťastnejším výraze, co že to zas hezkého prohnali. Tedy teriéři. Grace se s nimi většinou pustí, ale po pár skocíš se vrací za námi.

Dnes se všechno odehrávalo podle obvyklého schématu. Pobíhalo se po polích na Medlánkách. Naše psí trojka s honila. Sem tam na nás vysvitlo sluníčko. Už jsme se vraceli domů, když tu najednou na konci zahrádek všichni tři někam zmizeli. Grace se vrátila jako obvykle hned po prvním přivolání. Ale jaká!!! Měla celý pravý bok od lidského exkrementu. Od krku až po břicho. Obojek a psí známka byly pokryty tou hnusnou světle hnědou hmotou také. Teriéři se oblizovali, Grace byla v tu ránu zajímavější než před chvilkou. Jistě litovali, že nestačili kus sbaštit dřív než se v tom ta moje prdlice vyválela. Málem mě šehlo. Vytahat jsem ji pořádně nemohla, pokud jsem zbývajících 10minut cesty nechtěla mít ruce od cizích voňavých výtvorů. Seřvala jsem ji na jednu dobu, krčila se, moc dobře věděla, že dnes bude na černé listině. (Tedy, bude na ní ještě hodně dlouho!) Poslouchala na slovo. Jakýkoliv povel dostala, bez probléů (a bez pamlsku) ho vykonala. Sem tam se za námi někdo (s odporem) otočil. Grace měla skleslý výraz. to ještě netušila, co jí čeká doma v koupelně. Pěnila jsem čím dál víc. Nechápu, že všichni moji psi musí mít takhle nechutnou zálibu! Naštěstí už jsem neměla moc času na chmurné myšlenkové pochody. Byly jsme doma. A já jsem rozjela dezinfekci setří srsti. Dlouho jsme jí sprchovala, třikrát omyla šampónem. Klepala se. Nebylo jí to vůbec příjemné. Držela. Nezkoušela žádný odpor. Oklepat se si uvolila až v pokoji, ale budiž jí odpuštěno. Páchne stále. Ale asi tak o 200% méně... Pak jsem si dala panáka, dvojitýho. Nešlo to jinak;-)

Jinak jsem ale začaly poctivě daunovat na povel, zatím s pamlskem. Ale nějak nemám dnes už žádné superlativy na její výcvikový pokrok. Všechno překryl čpící zápach lidského exkrementu...

Mějte se krásně a doufám, že žádný váš mazlíček vás podobným dílem nepotěší!;)

PS: A ouško a očička už jsou oukej;-)

Dája
Poslední komentáře
11.03.2008 18:00:09: Tedy Ty to tak vyprávíš, že to až cítím sem :-D G.
 
Developed by Darja 2007