Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Březen 2009

Myslivec v domě

Jen malé shrnutí aktualit prvních březnových dnů. A že jich nebylo málo.


 


První březnovou středu jsme měly domluvené venčení s Gabčou a MOK Airou. Grace s Airou se neviděly od loňského léta, přivítání bylo bouřlivé. Jen nám nevyšlo moc počasí, fučelo opravdu nesnesitelně, ale psím holkám to nevadilo.

Minulý víkend byl opravdu povedený. V pátek navečer nás všechny nalodil Honzík do „prasátka“ a vyvezl Na Rovina, kde se celá naše smečka pořádně vylítala. Centi „zmizela“ jakoby se nechumelilo, hledali jsme ji a ona se pak objevila, bez známek strachu! Nakonec venčení se předvedli Aron s Grace, když mohla utéct malá, proč by nemohli oni. Byli pryč snad 15minut. První se vrátila Grace, která se plížila co nejneviditelněji a pak se snažila zalézt pod auto s výrazem Mr. Beana. Vynadejte ji, že se to nedělá, když se tváří maximálně komicky;-) Aron přiběhl hned za ní, dostal od Honzíka do těla, adekvátně délce útěku, ale zanechalo to na něm maximálně chvilkovou indispozici;)

V neděli jsme šli celá tlupa na Vinice s teriérem Karlem, Centi si ho zamilovala. Snad proto, že byl stejně vysoký a hravý. Naši „dospělci“ raději prohledávali okolní terén.

V Brně jsme měli poctu a to venčení se švédským ďáblíkem, basenji Mody a jejím věrným druhem ridgebackem Simbou. Mody je opravdu číslo, vydržela držet tempo se všemi psi a nosit se vážně nechtěla. Povahově je na tom jako Centi – dominantní a nebojácná!

Centi byla představena našemu „guru“, panu Pazderovi.

A třešnička na dortu: První myslivec v domě! V pátek 13.3. jsem úspěšně složila zkoušku z myslivosti na VFU Brno. Sen se pomalu stává skutečností! Další vytyčený cíl jsou lovecky upotřebitelní psi u nás doma;) Zkoušení jsem měla dvojité. Večer mě ještě testoval Honzík, jestli to náhodou nemám proto, že jsem šla na zkoušku vyčůraně s Grace;) samozřejmě se mám ještě hodně co učit, ale oficiální potvrzení zkoušek mi už nikdo nevezme.

 

Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007