Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Červen 2008

Hodkov 24.-28.6

Ještě mi zkouškové neskončilo, ale rozhodla jsem se, že si na chvíli od učení odpočinu. S učebnicemi v batůžku (kdyby náhodou - skoro jsem je neotevřela) jsme v úterý ráno netrpělivě vyčkávaly s Grace vlak od Brna. Přijela za námi "teta" Terezka s Bodlákem. Našim nejlepším psím kámošem ze školy. Vyrazily jsme čugálkou z Kutné Hory směrem na Zruč nad Sázavou. Vystoupili jsme mezi lesy, v místech, kde to mám tolik ráda. V údolí Hodkovského potoka lemovaném hustými lesy.
V plánu bylo spoustu výletů po okolí. Počasí nám však udělalo trošinku čáru přes rozpočet. Hodkov a jeho okolí bylo jedním z nejhůře postižených míst v kraji vichřicí. Trvala pár minut, ale spoušť za sebou nechala katastrofální. Až do středečního večera jsme si pobíhali lesy, háji, lukami bez omezení. Ve středu se přihnal šílený vítr, který za sebou nechal jen planinu. Místo, které jsem milovala, vypadá najednou úplně jinak. Z lesů jsou jen polomy s pár stromy, které se smutně kymácí. Jsem ráda, že jsem si les mohla projít ten osudný den ráno. Oživila si, jak nádherné to bylo... a už nikdy nebude.... Prožili jsme tedy romantiku bez elektřiny a signálu na mobilu. Užívali si grilování a ohně v krbu. Vycházky po okolí jsme eliminovali, nebylo možné se pohybovat mezi neustále padajícími stromy. Den poté jsme se přes popadané stromy dostali do civilizace, do Zbraslavic, na oběd. Hlavně jsme byli zvědaví, jaká ta spoušť opravdu je... Při poledních zprávách na ČT1 jsme pochopili, že Hodkov je opravdu odříznut od světa.... Příchod pouze pěšky na vlastní nebezpečí....
Ale aby to nevypadalo poze jako adrenalinový zážitek. Psíci si užívali. Grace se naučila mít ráda vodu! Sama od sebe! Pochopila, že jí průzračný potůček osvěží líp než miska plná vody. Postupně vlezla i do potoka. Neplavala, ale náruživě aportovala klacíky a měla vodní amoky;) Bodlík plaval ostošest, přeci jen, jeho krátké tlapičky ho k tomu nutily;) Proháněl kačeny do vody. Hrabal myšky. Byl maximálně spokojený. Vrásky na čele mu ze začátku dělal výletník Aron. Hoši si nejdříve museli vyříkat, čí že Grace opravdu je;) Aron by si s Bodlusem i hrál, ale jeho mohutné setří tlapy nebyly pro Bodlu to pravé.
Uteklo to jako voda. Už se těšíme, jak si to brzy zopakujeme. byla to idylka i přes tu přírodní katastrofu!
Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007