Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Červenec 2008

Na návštěvě v Praze 23.-24.7.08

Dostalo se nám pozvání přijet k Terce a Boblákovi (JRT). Jsou to naši nejlepší kámoši z veteriny, takže jsme neváhaly ani minutku. Tedy spíše neváhali. Jen s námi i Aronek. Honza měl tyhle dva dny školení a neměl kam by ho uložil. Navíc Aronek s námi zažil spoustu nových věcí, až jsem se nestačila divit.
První nová akce pro oba gordony byla metro. Grace je ze všech dopravních prostředků otrkaná, metro ji vůbec nerozhodilo. Na nástupu na Skalce jsou jen "normální" schody, takže dolů jsme sešli v pohodě. V metru se začal Aron šíleně klepat strachy, konejšila jsem ho co to šlo. Na přestupu na můstku jsem se musela hodně zapřít, abych ho dostala na jezdící schody. Napotřetí jsem ho tam dostala a ještě jsem ho musela přesvědčit, že na eskalátorech se neleží. Grace opět naprosto bezkonkurečně bez sebemenšího zaváhání naběhla na schody a užívala si. Na Smíchově nás našla Terka s Bodlákama a jelo se směr Karlštějn vlakem. Aron nikdy předtím nejel, takže měl opět hrůzu v očích. Celou cestu by nejradši mě nebo Terce seděl na klíně. A to se nikdy nemazlí! Následovala supr vycházka z Karlštejna přes sv.Jana do Srbska. Pro nás s Terkou to byla akce od hospody k hospodě. Psíci si ji náležitě užívali. Pobíhali v lesích jako doma. Naběhali odhadem kolem 20km možná 25km! Aron se dokonce koupal v Berounce...
Druhý den ráno jsme vyrazili všichni do ZOO. Viditelně se blížil déšť, ale neodradilo nás to. Aron dostal alší dávku jízdy dopravními prostředky. A to nemluvím o tom, že doma u Terky vylepšil svůj strach z výtahu, už jím jezdí jako profík. Možná nejsou setříci nejvhodnější psi na vychajdu do ZOO, ale líbilo se jim tam. Koukali na papoušky, orli, tygry i hrochy. Ale čára přes rozpočet bylo enormní "zakachnění". Nějak se rozrostl chov kačen v dolní části ZOO, nebylo součástí chráněných expozic, ale pobíhaly po cestičkách. Nevyplatila se mi chvilková nepozornost při pití čaje, Aron se prohnal skupinkou dětí předškolního věku a dvěma mohutnými skoky skončil v jezírku za kačenama. Vyřvala jsem ho ven. Kachnu neulovil. Já se chtěla na místě propadnout a čekala, kdy se objeví někdo ze ZOO a vyhodí nás i s mastnou pokutou. Nikdo nepřišel. Já byla zralá na panáka. Prošli jsme zbytek ZOO. Nakonec jsme nechali Arona "zalovit" si kačeny na Vltavě. Aron s Bodlákem už se nádherně zžili a nevrčí po sobě kvůli Grace. Grace i Aron byli z těchto dvou dnů náležitě unaveni, Bodlák se opět tvářil že túra kolem Berounky mu nestačila a venčneí na vodítku v ZOO je nuda....;)
Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007