Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Květen 2010

Dnes Centi uspěla na Polabské derby ohařů, které se píská podle pravidel pro ZV, v I.cena s počtem 221bodů a titulem r.CACT!!!

Tato týmová soutěž mezi okresy Kutná Hora, Kolín, Nymburk a Mladá Boleslav má již 55.letou tradici, ještě nikdy ji nevyhrál gordonsetr. A letos jsme byli blízko tohoto triumfu! Kutná Hora měla 2 želíska v ohni, blíže nakonec byla Amarena Esperanza Futura (chov. a maj. Renata Procházková), která za gordonsetry získala titul CACT za jedinou 3! Centi si dnes odnesla 3 za postupování a za klid před pernatou. I přesto byla oceněna titulem r.CACT!

Celkovým vítěz se stal pes anglického setra (maj. p. Korelus) z vítězného družstva Kolína. Kutná Hora skončila na 2.místě. Do bodování se započítávají 3 nejlepší psi z družstva, které může být maximálně pětičlenné.

Příští rok bude tato soutěž pod patronací Kutné Hory.

A třeba konečně vyhraje gordon.
Lovecké kynologii zdar!

Centi složila Zkoušky vloh v I.ceně s počtem 222bodů, čtyřkovým nosem a celkově se umístila jako 3. Ze všech přihlášených ohařů.

Letošní zkoušky probíhali pod patronací MS Jakub. Zúčastnilo se jejich 16 ohařů a 8 malých plemen. Centi šla na řadu jako třetí ve své skupině, získala samé 4, jen z klidů před srstnatou a pernatou měla 3.  Měla ukázkové hledání, chuťově prošla svůj úsek pole. Na ZV bylo celkem 5 gordonsetrů  (Centi, Nat p.Kocúrové, Brutus z Děšenických lesů, Amarena a Artemio Esperanza Futura) – 4 se umístili v I.ceně, poslední se trochu pral s technikou, i přesto za výsledek přes 200bodů může být spokojený, i když I.ceně unikla.

Několik málo fotek z nástupu a samotných zkoušek v podání Centi zde.

Konečně jsme po dlouhé době s Grace vyrazili na výcvikou akci. Holka si musí zvykat na nové prostředí, jiné psi… a panička zdokonalovat. Je fajn, poznávat nové výcvikové metody, zvlášť když si člověk pak může vybrat, která že na vlastního psa nejlépe sedí. Naším cílem byl Křižanov…

 
Developed by Darja 2007