Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Leden 2008

Lednové zážitky


Dny s Grace šíleně letí. Nestačím vstřebávat nové a nové zážitky. Každopádně můj ďáblík toho vydrží hodně. Včera jsem si myslela, že jsme to s prochajdou přehnali. Spala jako zabitá a poslední venčení absolvovala s útrpným výrazem, že ten JEDEN panelák nemůže v žádném případě obejít. Ale jedinej, kdo teď skučí, že ho bolí prdelní svaly, jsem já=) Takže si od zítra najímám kondičního trenéra. Ne vážně, bylo to trochu delší než jsem plánovala a Grace naběhala tisíc jarních kilometrů za svou láskou, Aronkem. Ten klasicky dal přednost prozkoumávání terénu. Takže prdelka ho stopovala a dokonce sem tam i mírně napodobovala. Aron trpěl při každém zadaunování, vletěla na něj plná vášně, přes hlavu, krk, záda a drápala se na něj. Někdy ho i kousala. Má to svatou trpělivost. Vůbec si dost protrpěl, potkat krásně rozháranou fenku je ta „největší“ odměna;-)


Ale nejvtipnější byl včera táta. Aron tak nějak prošel rodinným konkurzem na budoucího ženicha. Táta viděl poprvé na vlastní oči gordonsetra. Tedy ten vtípek o tom, že si myslel, že Grace vyroste maximálně ještě deset čísel jsem brala. Nějak mi to sedělo k jeho humoru. Ale doma jsem zjistila, že to myslel vážně. Celý večer chodil doma s ručníkem na hlavě a pronášel jednu větu stále dokola: „ Co jsme si to pořídili za tele!“ ;-)

 
Dneska jsme spolu prozměnu dokola promokly. Než jsme se vyhrabaly ven, z poprchávání byl pořádný slejvák. Grace pod podnikla akci, jak v co nejkratším čase zamokřit co největší plochu bytu. Byla radost se na ní dívat, jak celá poblázněná rotuje po koberci. (Ještě že to neviděla máma!) Mne naštěstí ochránil vysoký vodní sloupec na bundě, ale Grace byla pořádně promočená. Vydrbala jsem jí a nechala chrupčit na dece u topení. Byla k nakousnutí, celá krepovatá, já taky (krepovatá myslím, k nakousnutí rozhodně ne).

 
Jinak se učí docela vtipnou věc. Pokaždé, když nastupuje do výtahu, se snaží vyskočit na ty knoflíky. Asi jí zajímá, proč na to šahám a chce to taky ozkoušet;-)

 
A dneska má velkou pochvalu. Přišli pičmundové (můj výraz pro dělnickou třídu) opravovat stoupačky. Grace, jak je zmerčila, nanosila si všecky hračky do pelechu. Chodila ty živly kontrolovat a poštěkávala na ně! A to jsem si myslela, že si budu muset k poblázněnému setrovi (stále kohokoliv vítajícího) pořídit ještě nějakého obranáře. Grace je 2 v 1 ;-)

 
Aronka jsme dneska taky viděly, musely. I když jsem přiznávám nechtěla;) Ona je na něm normálně závislá! Bez Aronka ani ránu. Zas z toho krátkého setkání byla rozjetá ještě hodinu potom, neřízená střela. Má potom výraz a lá Mick Jagger (tlama otevřená, smějící, jazyk až za zadníma packama). A navíc kničí po nedobrovolném odloučení… Odmítá se mnou odejít, mrška!

 
Poslední zpráva dne: Veřejně tu prohlašuju, že udělám všecko, co je v mých silách, aby Grace mohla být lovecky upotřebitelná! (Jinak, jak říkal Honza, dostanu… myslím, že přes pozadí..) Že by jí bylo škoda jinak, holky mojí malý šikovný…!

Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007