Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Leden 2008

Výroční weekend

Grace má dnes 3 měsíce, utíká to jako voda. Navíc jí mám dnes také přesně měsíc doma. Přijde mi to jako včera, kdy jsem si jí přivezla jako malé černé klubíčko z Polné. Vzpomínám si, jak skučela první noc sama na chodbě, jaké měla hned střevní problémy, jak si zamilovala červenou pískací kost, jak poprvé zareagovala na své nové jméno a jak se krásně vyjímala pod vánočním stromkem. Za chvíli z ní bude velká psí slečna a budu od ní odhánět houfy nápadníků..

Když už máme tedy tohle malé bezvýznamné výročí, chtěla jsem si užít bomba weekend. Ale kdeže. Nečekaně mne skolily zdravotní komplikace. To, co se mnou Grace protrpěla, by žádný  chlap nezvládnul. Po vydatném obědě u babičky se mi udělalo tak nevolno, že jsem 2 hodiny blinkala. Opět jsem myslela na nejhorší, tedy vlastní smrt. Grace si sedla vedle postele, koukala na mne. Čumáčkem mne pusinkovala. Zahřívala mé zimnicí se třesoucí tělo. A co nechápu, když jsem zvracela, seděla vedle toho kbelíku jako by nic. A zas se mne snažila rozveselit, být mi na blízku. Když jsem se pak trochu oklepala, tak jsem zvládla jen slíbenou návštěvu u strejdy. Má 3letou beauceronku Rinu. Říkala jsem si, jakou z ní bude mít Grace radost. Ze začátku byla bázlivá až to vypadalo, že ty dvě si nebudou hrát. Pak se otrkala a řádily spolu jak černá ruka. Běhaly po celé zahradě za mičudou, honily se kolem starého trabantu, Grace se schovávala pod karavan a dokonce oprskle vlezla Rině do boudy a sežrala jí granule;-) Holky vypadaly jak z jednoho vrhu, obě černé s pálením, kdybych nevěděla, co má z Grace vyrůst…=) Nejvíc si dovádějících psů užil můj malý bratránek Míša, jezdil kolem nich na plastovém traktůrku a bavil se skotačením psů. Dával jim odměny a obě holky mu za to byly moc vděčný! Něco málo jsem zas nafotila, ale spíš by to na ty tornáda chtělo kameru;-) Jinak jsme tedy klasicky navštívily moje kokříky  (Grace stále dychtící po jejich přítomnosti a oni by se nejradši propadli hluboko pod zem) a vlčandu Neru ( tady už propuká problém, Nera žárlí, zatím jsou schopné být soplu v jednom pokoji a ignorovat se, ale bude to ještě psí bitva o alfa pozici).

 

A dneska jsem Grace připravila nejlepší překvapení. Nikam se jí ráno nechtělo, ale vyvezla jsem ji do Kolína na bráchův hokejový zápas. V autě se chovala jako pometlo, už aby si táta u svého služebního auta namontoval zpět mříž, aby Grace mohla pohodlně cestovat v kufru (takhle by nám jistě přistála na hlavě velesetřím skokem).  Chtěla jsem ji socializovat na místě, kam se ještě hodněkrát podívá. Proběhlo to naprosto v pohodě. Jen první třetinu ji hra opravdu zajímala. Koukala na kluky, jak se prohání po ledě, na fanoušky, zkoumala okolí. Zbytek hokeje v poklidu prospala, i když zrovinka ticho tam nebylo.  O přestávce jsem se byly mrknout u Labe, kde bylo hejno labutí a kachen. Z těch měla respekt, syčely na ní již dálky, ale až mne překvapila, jak moc jí to lákalo, za nimi stejně skočit;-) Hokej dopadnul špatně, nevyhráli. Grace se musí naučit lépe fandit. Ale fotky vyšly celkem fajn, tak se podívejte…

Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007