Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Listopad 2008

DKK - jak to všechno dopadlo!

Jsou špatné a lepší dny. Jsou špatné a lepší měsíce. Listopady posledních let moc ovoce nepřinesly, kdyby alespoň přinesly sněhovou nadílku;-)

Ve čtvrtek jsme vyrazili směr Litoměřice kvůli na DKK – dysplazii kyčelního kloubu. Pro nás je to jen nutná podmínka k chovnosti. Jen. Člověk tam jede plný ideálů, které se můžou během jediného rentgenologického snímku rozplynout. Vyrazili jsme s předstihem. Honzík pracoval po telefonu ostošest, Aron funěl skrz mříž od kufru a Grace polehávala a tvářila se šíleně sklesle. Oba měli za sebou 24hodinovou dietku. Aron dokonce rozžvýkal plastovou misku, vzteky.. když nedostal svůj denní příděl.

U Litoměřic jsme byli o hodinu dříve, rozhodli jsme se projít ještě v Terezíně kolem Ohře. Psi se vyvenčili a vylítali. No samozřejmě že byli trochu víc bahniví než by se slušelo, ale po náročné a dlouhé cestě si pohyb na volno zasloužili.

Klinika na nás zapůsobila moc hezky. Hlavně se o to přičinila sestřička na recepci. No, ona to byla spojená recepce s chovatelskými a veterinárními potřebami. Hned nám bylo jasné, že pustíme žilou;-)

Psi byli objednaní na mě, takže jsme tam byli všichni za „Musilovi“. Jendovi to asi nebylo moc po srsti. Nejdříve se Aron s Grace museli zvážit (kvůli anestézii) a pak nám bylo vysvětleno co a jak. První na řadu šel Aron, jelikož se mu nechával ještě sundat zubní kámen. Grace zatím dostala kanylu a šly jsme se spolu projít. Mezitím byl Aron rentgenovaný. Následně Grace dostala svoji dávku a usnula. Aron měl rentgen naprosto prvotřídní, Grace na tom byla hůř. Stačila mi jediná věta od pana doktora, že v našem případě nás moc nepotěší a byla jsem na dně. Doslova. Byla to nejdelší hodina v mém životě. Čekání na výsledky.

Aron - DKK 0/0 & Grace DKK 2/2

Byla jsem rozhodnutá, že pokud neprojdeme do chovu, čeká Grace kastrace. Stihly bychom ji i před prvním háráním. Plány na všemožné lovecké zkoušky, dogtrekking, běhání u kola, zimní horské tůry vzaly za své. Grace dostane klidnější režim – pole se nevzdáme a zkusíme alespoň ZV a SZVP. Žádné tahání lišáka nás nečeká. Ale na druhou stranu jsem ráda alespoň za Arona. To je prvotřídní pes, který oživí český chov a snad se mu nevěsty jen poženou. I pro nás je to perspektivní budoucí partner. Snad si kluci nerozmyslí svůj slib – a nebudou ofrňovat nos nad naší "špatnou" dysplazií;) Nemějte mi to za zlé, ale Grace do chovu půjde. Na svůj krk si beru 1.vrh – nikdo mi neodpáře, že Grace je zakládající fenou našich gordonů. DKK je prevít, nikdo neví, proč i naprosto negativní jedinci mohou dávat pozitivní štěňata. Tak pro my, s lehkou dysplazií bychom nemohly dávat skvělá štěnda s potenciálně nulovou  dysplazií!

Z Litoměřic jsme vyrazili směr Obříství za Mončou a jejími gordony. Arwenka se právě hárá a co nejdřív bude nakryta. Ta jak se nastavovala Aronovi, jak ho pusinkovala a vybízela. Neskutečné. Za to ti její dva habáni doma měli smůlu, jsou okoukaní. Basco už přerostl obě fenky (Arwen i Grace) a Terry byl mazlivější než kdy předtím. Z návštěvy na „kafe“ se stala téměř 4hodinová návštěva. Probralo se jednak DKK a kde je chyba ( kdo ví?!) plus naše potenciální úspěchy na poli výstavním, loveckém i chovatelském.  Aron dostal novou fazónu – prvotřídní sestřih.

Domů jsme se dostali až na devátou, kdy konečně naši hladoví psi dostali najíst. Byl to náročný a vysilující den.

Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007