Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Prosinec 2007

Vániční svátky

Jako každý rok jsme nelenili a hned 25. ráno jsme vyrazili celá rodina do Čáslavi pro další nadílky od Ježíška. Naštěští čím jsme starší, tím je to víc rodinné setkaná než velebení dárků. Vždycky se mi vybaví "pelíškovské Vánoce" a věty typu: "Ty jsou ale..." =) Naštěstí už ježíšek je předem dobře informován, tedy až na letošek...
... bylo rozhodnuto, že Grace je tajemství. Brácha sice něco malinko prozradil, ale já při každém telefonátu babičkám tvrdila, že žádný pes NIKDY nebude (zkroušeným hlasem). " Máma nechce žádný chlupy po bytě, nic okousaného, zničeného a zdemolovaného!"
A oboje prarodiče toho 25. málem vypadli z okna=)
Každopádně Grace je zlatíčko a všichni si jí hned zamilovali.
U "první" babičky jsme byli na oběd, přišel i strejda s malým bratránkem. Ten byl Grace tak unešenej, že to vypadá na dalšího gordona v rodině;-) Bála jsem se ale reakce vlčandy Nery. Neměla lehké mládí, byla podvyživená ve stavebninách, bála se lidí a nakonec to dopadlo tak, že nesnese žádného psa na svém pozemku! Naštěstí se začala hárat, takže Grace brala jako svoje psí mimčo! Byly obě dvě moc roztomilé. Grace na ní dorážela a nera knikala takovým tím mamimkovským tónem=) Nechala dokonce Grace ležet v jejím pelíšku a hrát si s jejíma hračkama.. další návštěva je domluvená za půl roku a dále, až se bude Nera opět hárat=)
K "druhé" babičce jsme jeli navečer. Tam žijí v Intecontinentalu moji kokříci, pánové v letech. Grace si ihned zamilovala oranžového bělouše Ersona. Jenže ten už je téměř slepý a hluchý. Nejdřív nechápal, co se to děje, ale Grace se pak rozjela a na to on už neměl vůbec chuť. S výrazem "sundejte ze mne tu ženskou" se stále přesouval z jednoho křesla na druhé, aby na něj nemohla. Grace ovšem zdokonalila svou techniku a dod ruhého dne byla schopná vylézt i na křeslo;-) A Ringo? No, tomu se sice malá čubička líbila, ale když zjistil, že je moje, začal na ní ten můj žárlivec vrčet při každém kontaktu! Takže jsme je postupně pomalinku sbližovali... Lepší se to, ale Grace nechápe, že ten pejsek s pálením není větší bráška na hraní=)
Takže jsme Vánoce přežily ve zdraví! Dnes nechám Grace na chvíli na hlídání rodičům, jdeme si s holkama podrbat nad vínko a zítra jdeme na očkování. Máme tedy plný program=)
PS: Grace je tasmánský čertík! =) (Pamatujete si tu kraslenou disneyovku). Mívá pravidelné amoky, kdy ji nikdo a nic nedokáže zastavit. Dokáže 2hodiny a déle pobíhat po bytě, do všeho kousat, roztahat hračky a pelíšek... A teď ta vánoční výzdoba,děsím se, kdy na sebe něco strhne nebo rozkousne vánoční kouli;O
Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007