Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Říjen 2008

Náš první hon

Poslední říjnový den jsme byli pozváni na hon. Určitě si řeknete, že naši psi ještě zdaleka nemají zkoušky. Máte pravdu. Aron spíš z toho důvodu, že jsme trochu propásli přihlašování.. takže ho za rok čeká multiboj na zkouškovém poli;-) Grace šla na hon jen na koukanou, spíš aby se zas o něco víc otrkala.
Grace šla z počátku "na šňuře" - netušila jsem, jak bude reagovat na střelbu. Také že reagovala jak kdy. Spíš se bála při střelbě v dálce - nedokázala si spojit ránu s akcí. Na 3.leči jsem málem dostala infarkt - táhla se za mnou a ničím jsem ji nedokázala "povzbudit", aby šla a předvedla svoje nepochybné vlohy. Takže trapas. Pěnila jsem a byla jsem na prášky... Aron moc hezky pracoval. Aportoval teplé bažanty bez obtíží. grace se teplé ze začátku bála - pak už se k nim sama přibližovala, tudíž neházíme flintu do žita;) Na 4.leči byl již i Aron unavený a vynucoval si pozornost Jendy skákáním na záda. Grace 4.leč už nešla. I tak ji to unavilo dostatečně - prospala celé odpoledne;) Arona práce moc neunavila - spíš ho rozčilovaly bodláky na praporech! Pořád se je chtěl vykusovat;)

Na první hon to asi nebyl nijak extrémní neúspěch. Minimálně to pro nás byla úžasná zkušenost. Snad jich ještě hodně přijde... (i když na mě se "profíci myslivci" koukali skrz prsty - pes v roce a ještě nebyl na honu, haha)
Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007