Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Srpen 2009

Interdog Bohemia 2009 – Mladá Boleslav

Účast na této výstavě byla jednak dárkem pro Honzu (Aronův start dostal k narozeninám) a také posledním startem Grace v mezitřídě.  Jako podpora s námi jen pan Pazdera, náš guru, který se nechal nalákat hojnou účastí gordonsetrů (13!) na této mezinárodní výstavě.

Kruhy byly prostorné (jako v MB vždy), upravené. Počasí přálo, ranní déšť zmizel a k poledni už bylo neskutečné teplo!

Aron startoval ve třídě otevřené (vystavení pracovního certifikátu bylo uskutečněno až po uzávěrce), startoval s 2 protivníky. Aron jim byl vyrovnaným soupeřem, byť se standardním osrstěním stále vypadal „chudě“ vedle starších a osrstěnějších jedninců. Získal tedy ocenění VÝBORNÝ 3, pan rozhodčí obdivoval jeho hlavu.

Grace šla vyzkoušet štěstí v mezitřídě. Od rána byla skvěle naladěná a to se projevilo v její prezentaci v kruhu. Předváděla se víc než skvěle na své poměry, i když byla poražena mladší soupeřkou. V pohybu není tak ladná jako v postoji a získala svůj premiérový titul: V2 r.CAC!

Posudky doplním k výsledkům výstav.

Interdog byl úspěchem pro naše „prcky“, nyní žádnou další výstavu neplánujeme, čeká nás podzimní zkoušková sezóna.

Letní dny ubíhají a my se opět věnujeme se Aronem i Grace výcviku.

Aron letos okusí další stupeň zkoušek, PZ, s jeho chutí do práce si myslím, že neúspěch by přišel jen při nenadálé únavě. Aron je nezdolný bojovník s perfektní dohledávkou a bezchybným aportem. Vlečky na strništi zvládá s radostí. Aport  z vody je stejně perfektní jako na suchu.

Grace po zranění dostává postupné dávky výcviku. Hledání nyní bylo skvělé, snad čtyřkové. Připravujeme se na Memoriál Josefa Luxe, účast se bude odvíjet od zdravotního stavu předního běhu. Ochota k práci ve vodě je skvělá, nechá se lákat na kamínky (které postupně odbouráme) z jedné strany na druhou. Aport je dobrý jen pokud je břeh vysoký, v mělké vodě má tendence k hraní.

Centi má nyní větší klid, na výcvik chodí s námi jen občas, přeci jen nám chybí jedny ruce pro ni. Ale když se vypustí na pole, je to torpédo, krásně chodí po stopě a hledání má pevně ukotvené v krvi.

A protože je teplo, jak v létě má být, blbneme i u vody. Psům se tam líbí a to je hlavní.

 
Developed by Darja 2007