Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Únor 2009

Jak se máme..

Jak žijeme? Co vyvádíme?

Máme se báječně. Zima nás  letos potěšila bílou peřinou i u nás v nížině. Ani na hory jezdit nemusíme, abychom si užívali zimních radovánek.

Škola mi už opět začala, nezbývá nám ( mně s Grace) nic jiného něž trápit půl týdne v separaci v Brně.  Je to těžké, ale nedá se jinak. Grace už tolik se mnou do školy nesmí, trávíme spoustu času na klinikách a ve stájích. Na přednáškách jsou psi zvaným hostem, tudíž ani Grace nezůstává doma. Těší se do školy jak prvňáček. Na své psí spolustudenty..

Minulou středu jsme se vydaly s Grace směr Kuřim za Verčou a maďarkou Sindy. Dlouho jsme se neviděly, naposled, když byla Grace ještě prcek. Holky si to mezi sebou tudíž musely nejdříve trochu vyříkat, ale jinak to byla pohodová vychajda. Lesem, polem, z kopce do kopce, všude kolem spousta sněhu. Grace to zalomila hned, jak jsme dosedly do vlaku.

Aron a Centi se válí v Hoře. Válí;) Jenda se jim věnuje jak jen může, jak mu práce dovolí. Užívají si to jako my v Brně, jinak to ani nejde, s těma našima miláčkama. Centi už narostla do 8,70kg (sobotní váha) – jinak to ani nejde v tom psím Intercontinentalu, který spravuje Jendova mamka. Centi je stále ďáblík, co se ničeho nebojí a chcanda (termín od mého táty, už tak říkal malé Grace) – počůrá se radostí, když někoho uvidí.  S očůráváním bytu je to lepší celou sobotu byla čistotná a vždy si řekla, že musí ven. Aron se mazlí víc a víc ( dvojnožci) a okousávat se nechává také víc a víc (od Centi).

V pátek večer jsme vyrazili na večerní vycházku se všema třema. Ten pohled hladil po srdci, 3 gordoni na volno v zasněženém  historickém centru. Centi ze začátku šla na vodítku, jde způsobně a téměř netahá. Ale na volno ji víc zajímají psi než páníček, Jenda proto chodí na dvojité venčení (nejdřív s Aronem a pak se Centi nebo obráceně).

Jenda s kamarády postavil sněžný hrad, vypravili jsme se ho proto v neděli odpoledne okouknout. Je to veledílo, za chvíli ho bude chodit okukovat půlka Kutné Hory. Aron s Grace kolem pobíhali, užívali si sněhu. Ani neutekli. Asi tou novou zázračnou píšťalkou, co si pořídal Jenda. Grace na ní daunuje naprosto předpisově, ale bojí se, holka jedna vykulená. Pak se u nás drží jak klíště. Ale zvyká si. Příští víkend nás čeká ještě lepší zážitek – chata, venkov, sníh, tam, kde lišky dávaj dobrou noc.

 

Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007