Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Září 2009

Memoriál Josefa Luxe 5.9.2009

Memoriál Josefa Luxe 5.9.2009

Jak se říká, štěstí přeje připraveným.

Účast naší Grace na tomto memoriálu byla předem plánovaná, zranění nám ukázalo ovšem stop na celé prázdniny s výcvikem. Přesto jsem věřila, že Grace obhájí své vlohy, které prokazatelně má. Zkoušelo se podle řádu podobného ZV, s přísnějšími podmínkami.

Grace po 2týdenním výcviku ( 3x týdně na půl hodiny hledání v poli, kdy daunovala i před srstnatou!) asi nebyla připravena tak jak má, protože i díky mému špatnému losu jsme byli ve 3.skupině, která měla řepkové pole se zvěří zastoupenou poskrovnu. Předposlední ve skupině (7. v pořadí) jsme ve vichru, který sužoval v sobotu celou republiku čekali na naši šanci. Grace chtěla hledat, těšila, čekání ji unavovalo. Pole již bylo projité a my byly odveleny do „pole“ naprosto nezapachovaného (říkám, že to bylo heřmánkové pole – ale pravděpodobněji to byl rmen) jinak si nedovedu představit proč Grace hledala s výrazem „běhám, protože chceš, paničko“. Ani dýchánky neukazovala. Běhala do stran, bez povzbuzování, prostorně. Výstřel přišel v momentu, kdy i já jsem ho nečekala. Gracina reakce byla divná, rozhodilo ji to, nikdy tak špatnou reakci neměla. Asi proto, že výstřel trénujeme při zvěři a ještě hodně poskrovnu. Vím, že Grace nemá čistou čtyřkovou reakci na výstřel, ale tohle bylo moc. Rozběhala jsem ji, ale po pár minutách jsme byly vyhozeny z pole…

Poučení na závěr:

- zjistit si od zkušenějších terén, kam která skupina jde – nechat losovat štístka (=kohokoliv jiného) místo sebe (můj čuch na špatný los je zaručený) – učit Grace hledat i v místech, kde není zvěř – střílet v místech, kde není zvěř ( tj. panička si asi musí dělat i zbroják – bojim bojim)

MY TO NEVZDÁME! A ZA ROK TO VYHRAJEM!!!

Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007