Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Září 2009

PZ ohařů a malých plemen při OMS Kutná Hora – MS Kluky 12.9.2009

Tohoto dne nastoupil Aron k 1. stupni zkoušek z lovecké upotřebitelnosti. Pilně trénoval pod vedením Jendy a taktovkou pana Pazdery, díky kterému byla příprava lehčí a přesně cílená. Aron je chuťový pes, kterému dělalo radost cvičit vlečky, dohledávky i přinášení (bažant, zajíc, králík, kočka, liška).  Nezbývalo než si přát skvělé podmínky a trochu štěstíčka, aby vše šlo jako po másle.

Honza si vylosoval číslo 7 a bylo rozhodnuto. Šli první ve druhé skupině a po provolání Myslivosti zdar je čekal první úkol a to společný hon. Aron nastoupil ve svém typickém tempu, krásně hledal. První zajíc na sebe nenechal dlouho čekat, střelec mu první střelou brnknul o přední běh, druhou minul. Aron krásně vypracovával postřeleného zajíce, ze sousedního pole ho nahnal zpět před střelce, který třetí a čtvrtou střelou zasáhl zadní běh. Zajíc se nevzdával a Aron ho skvěle dopracoval v houští a hrdě donesl zpět Honzovi.  Tímto si splnil i vlečku se srstnatou a přinášení teplé (srstnaté)! Druhého zajíce Aron vystavil, střelec se nemýlil a druhý kus zvěře Aron skvěle přinesl.  Společný hon byl čtyřkový, korona byla nadšená z jeho práce stejně jako rozhodčí. Samostatné hledání se šlo bez střelce /někde se zapomněl/ a Aron opět pečlivě hledal, v 10.minutě vystavil zajíce a pořádně ho prohnal až do sousední vesnice. Nabuzen dvěma  střelenými a aportovanými kusy z předchozí disciplíny neustál tuto situaci, podvědomě předpokládal, že má zajíce vypracovat jako předtím. Vrátil se v 6.minutě, z klidu před srstnatou získal 2 (pernatá nebyla takže 3).  Elán z hledání po tomto výkonu opadl, tudíž sem tam se v hodnocení objevila nějaká trojčička. Na přinášení teplé pernaté šel jako první, bažant sebou ještě trochu cukal, Aron potřeboval ujistit druhým povelem /teplého bažanta „viděl“ naposledy na svatoštěpánský hon/, takže 3. Dohledávka srstnaté byla precizní – 4. Dohledávku pernaté Aronovi zkomplikoval vyběhnuvší zajíc, kterého prohnal, vrátil se v 5.minutě a na 2.pokus bažant našel. Předposlední disciplína byla infarktová. V relativně vysoké řepce (cca 10cm) pernatá nezanechávala dostatečné stopy a Aron navíc pravděpodobně nalákal srstnatou nepovažoval pernatou za to, co má hledat. Na první pokus šel krásně po lomu, bažanta přešel ( i když u něj pravděpodobně byl!) a došel až k panu rozhodčímu v houští. Druhé nasazení bylo horší, lom ignoroval, nervy pracovali. Hledal a o bažantovi musel vědět, zajíci byli zajímavější. Třetí a poslední možný pokus, který dovolil Aronovi pokračovat dál,  již krásně vypracoval a předpisově donesl bažanta Honzovi. Všem nám zatrnulo, ale i taková smůla se občas stane.  Přinášení kachny z hluboké vody ukončilo Aronovo představení na PZ. Vstup do vody byl postupný, Aron v mělké vodě poskakoval jako Mitch Buchannon. Kachnu donesl precizně na poprvé.

Aron získal loveckou upotřebitelnost, I.cenu (253bodů, nos 4) a celkově 3.místo. Startovalo 11 ohařů, dokončilo jich 6 ( 5 v I.ceně a 1 v II.ceně).

Aron s Jendou mohou být se svým vystoupením spokojeni.  Misky vah štěstí byly zpočátku nakloněny na jejich stranu, poté už  štěstí místy přestalo přát. Aron získal obdiv i pochvaly od rozhodčích i od korony. Jeho „švédské nohy“ uchvátily nejednoho přihlížejícího a pak že gordonsetr ( s kohoutkovou výškou 68cm) nemůže být rychlý. Pan Pazdera si jistě také oddychnul, že to dopadlo, zvlášť po infarktové vlečce, kterou jindy plní na 200% ;)

Žádné komentáře
 
Developed by Darja 2007