Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Říjen 2011

Shrnutí posledních 2 měsíců:

Září jsme pojali spíše odpočinkově, jelikož panička nastupovala poslední týden v září do práce. 

Druhý víkend v říjnu jsme opět vyjeli na výcvik pod patronátem Petry Janíkové (CHS Locura), který byl tentokrát pořádaný na Rusavě. Opět jsme byli přiřazeni do skupiny „neuznaných plemen“ (GS Grace a Britt, AS Falko, IS Celia, spinoni Ruffánek a Saggio,MOK Byron a VŠŠ Atos)  ke skvělé výcvikářce Zuzce Nýčové.  Výcvik se skládal z lesních disciplín včetně ohrádky, kterou si Grace vyzkoušela prvně v životě obdobně jako vlečku se zajícem v lese a vodních prací, kdy byla možnost pracovat na okřídlované kačeně (kačerovi). Grace, i když na SZVP neexcelovala, rychle pochopila, co se po ní žádá a snažila se kachnu přinést, v nejlepším momentu ji ale kvůli své nezkušenosti začala vystavovat.  Perfektní byla i možnost vystavování a postupování na křepelkách a orebicích pod vedením Milana (CHS Hostýn Hunter).  Každému bych tento výcvik doporučila kvůli zlepšujícím se podmínkám výcviku a také kvůli perfektní partě lidí!

V Brně stále podnikáme různé venčení po práci. Většinou nemáme dostatek sil na zdokumentování psích akcí. Občas se ale překonám a vznikne z toho docela povedená koláž fotek jako při návštěně Marsy a její smečky. Hlavním důvodem návštěvy byla moje zvědavost, jak vypadá potomek po Ludstar Resolute, kterého má nyní Marsy „na hlídání“. Na pole s námi šlo „miminko“ Gulliver, který rozhodně budu mít v budoucnu co ukázat i na poli pracovním.

Konečně se Grace předvedla i na coursingovém závodišti (nad Velkou Klajdovkou), kdy překonala moje očekávání a perfektně zvládla solo běh a následně nestačila v párech na RR Shiny, tak to zabalila. Ale ukázala mi, že i setr dokáže pracovat jinak než vlohově, nosem a že je to pes opravdu pro jakoukoliv příležitost… Foto ZDE

A v neposlední řadě Grace 20.října oslavila své 4.narozeniny. Všechno nejlepší, holčičko moje.

 
Developed by Darja 2007