Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

z deníku jedné gordonky

Statistika

MAPA SETŘÍHO OSÍDLENÍ

Srpen 2011

I přesto že jsme byly nejhorší, jsem ráda, že jsem se na ty zkoušky dokopala.

Cestou na zkoušky nás potkala nemilá objížďka ( díky, GARMINe, že jsme se neztratily!), na losování jsem vytáhla č.6 (bohužel jsme na všechny disciplíny šly poslední) a po nástupu mi praskla karabina na loveckém vodítku ( a sebou jsem měla jen „náhradní“ červené, jelikož jsem za poslední týden 2 vodítka ztratila, Mončo, díky za půjčení). Když se daří, tak se daří ;-)

Jak jsme bodově klesaly...

Dohledávka kachny: Grace dělala nahánění, což nám moc nepomohlo, kachnu v limitu (v 5.minutě) donesla, ale prý příliš mnoho povelů (díky představování jsem vůbec nevěděla, kterým směrem kachna „letěla“)

Nahánění v rákosí: nenaháněla  aneb tuto disciplínu již přece předvedla a navíc když vlezla do rákosu, tak zahučela 45cm do vody a fakt se jí v tom špatně lezlo, ale snažila se

Přinášení kachny z hluboké vody: Výstřel, poplácání Grace po hrudníku, doběhne k vodě a míří k rákosu, další povel…. V tu chvíli mi bylo jasné, že se budu koupat! Ano – tuto limitní disciplínu jsme splnily obě dvě, vůdkyně za 4, fena za 1 ;-)

Ochota práce v hluboké vodě: nejkatastrofičtější scénář – Grace dělala blbinky u břehu, doplavala tak 7,8m a vracela se, do stran chodila, ale měla z toho děsnou žvandu – při výcviku bych ji ukázala, kdo je tady pánem, tady to prostě nešlo

Stanoviště:  Grace ( na řemeni)  první 2 výstřely neustála, kroutila se, takže jsme as klesali bodově níž…

Shrnuto podtrženo: vše co se mohlo pokazit, se pokazilo, nikde jsme nepředvedly, že to vážně umíme, skončily jsme beznadějně poslední, v II.ceně! Ano, II.ceny jsou nám souzené, my to jinak neumíme. 

Za všechny, kdo nám pomáhaly s výcvikem,  děkuji především naší skvělé chovatelce Jiřince, bez ní bychom tam nešly a hlavně ona je motorem toho, že budeme cvičit a objevíme se na dalších zkouškách. Ano, pokud bude třeba, budu plavit i v říjnu ;)

Naše skvělá chovatelka Jiřinka má na „hlídání“ 4 a půl měsíčního auverňáka Queena z CHS DAMA Krkonoše. Prcek totiž stále hledá milující páníčky. Plemeno je to neokoukané a pracovité. Dopoledne jsme s ní strávili na střelnici a „malej“ ( = je stejně velký jako holky) byl naprosto perfektní. Následoval výcvik na vodě – vody se nebojí, do rákosu běhá …. Co víc si v jeho věku přát. Snad jen to, aby se mu našel páníček. Foto ZDE

 
Developed by Darja 2007